Nyeste indlæg

Kropsudrensning – dit første skridt mod et sundt 2016!

2015 er så småt en saga blot. Endnu et år er gået, og for mange har det sikkert været et år fyldt med oplevelser og udfordringer, man med et smil på læben kan se tilbage på, alt imens raketterne springer på nattehimlen nytårsaften.

For mange er et årsskifte ensbetydende med, at der skal sættes nye personlige mål, og er for mange blevet et synonym med, at uret nulstilles og man kan starte på en frisk. Det vel nok efterhånden mest anerkendte nytårsfortsæt er slankekure og vægttab, efter man i løbet af den forgangne december måned har indtaget god mad og drikke i selskab med dem man holder af.

Derfor giver det også rigtig god mening, at starte det nye år med en indre rengøring og få renset kroppen ud før man kaster sig over en sundere livsstil. En detox kur er et ideelt indledende skridt før slankekuren og en mere aktiv livsstil, da du får renset ud for toxiner og effektivt får udskilt andre gift- og affaldsstoffer fra dit indre. Herunder lever, tarm, nyrer, lunger og hud, som i de flestes tilfælde har været udsat for rigeligt i løbet af de forgangne måneder.

Hos Samadhi Spa har vi strikket den helt perfekte januar behandling sammen for to. Vi tilbyder en effektiv udrensning af kroppen, som du kan nyde i vores dejlige lokaler med en du holder af. Behandlingen ligger vægt på udrensning af både det ydre og indre. Først med en dybdegående massage der løsner op i alle kroppens muskler. Herefter behandling i vores infrarøde sauna der sørger for en effektiv udrensning af affaldsstoffer. Kombinationen af massage og den infrarøde sauna er en effektiv kombination af velvære for dine muskler samt forbrænding før du for alvor starter op med den aktive livsstil. Vores behandling afsluttes med forskellige bade og kropspeelinger der er plejende for huden og får dig til at føle dig så god som ny – klar til at angribe 2016 i højeste gear.

Du kan læse mere om vores januar-tilbud her.

Vi håber 2016 bliver et spændende år for dig. Vi glæder os til at se dig, og dem du holder af her hos Samadhi Spa.

Scroll to Top